تاریخچه مهرشهر کرج

مِهرشهر یکی از محله‌های گران‌ قیمت و اعیان‌ نشین کرج در استان البرز ایران است. این منطقه تا پیش از سال ۱۳۷۲ شهری جداگانه از شهر کرج محسوب می‌شد و شهرداری مهرشهر که اکنون شهرداری مناطق ۴ و ۱۲ کرج نامیده می‌شود آن را اداره می‌کرد. مهرشهر دارای سه خیابان اصلی «شهرداری»(چهار باندی) ،«ارم» است که در ابتدای بلوار ارم «باغ سیب» و در میانه آن کاخ مروارید واقع شده‌ است.

 

 

مهرشهر به علت وجود باغ‌های فراوان در اطراف آن دارای آب و هوایی خنک و بسیار پاک می‌باشد. طول بلوار ارم مهرشهر حدود ۸٫۹ کیلومتر است و به عنوان بلندترین بلوارهای ایران شناخته می‌شود. پارک هامون نیز با وسعت ۳ هکتار در بلوار ارم قرار دارد.

مهر شهر در جنوب غربی شهر کرج واقع شده است و دارای مساحتی حدود 6000 هکتار می باشد. در گذشته معروف به حسین آباد خالصه وحسین آباد افشار پس از شهریور 1320 بنام حسین آباد مهردشت نامگذاری گردید. و در سال 1341 پس از تقسیم اراضی قسمت غرب بلوار ارم به کشاورزان و قسمت شرق آن به شکل فعلی تفکیک گردید.

مهر شهر از شمال به اتوبان کرج، قزوین و از ضلع شرق به اداره کشاورزی و از ضلع جنوب به تپه های حلقه دره و از غرب به جاده قزلحصار منتهی می گردد.

منطقه 4 کرج با وسعت 57.915.000 متر مربع و با حوزه خدماتی 37.835.000 متر مربع و حوزه استحفاظی 20.080.000 متر مربع قرار داشته دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.