تاریخچه مهرشهر کرج

مِهرشهر یکی از محله‌های گران‌ قیمت و اعیان‌ نشین کرج در استان البرز ایران است. این منطقه تا پیش از سال ۱۳۷۲ شهری جداگانه از شهر کرج محسوب می‌شد و شهرداری مهرشهر که اکنون شهرداری مناطق ۴ و ۱۲ کرج نامیده می‌شود آن را اداره می‌کرد. مهرشهر دارای سه خیابان اصلی «شهرداری»(چهار باندی) ،«ارم» است که در ابتدای بلوار ارم «باغ سیب» و در میانه آن کاخ مروارید واقع شده‌ است.

 

44564456 - تاریخچه مهرشهر کرج

 

مهرشهر به علت وجود باغ‌های فراوان در اطراف آن دارای آب و هوایی خنک و بسیار پاک می‌باشد. طول بلوار ارم مهرشهر حدود ۸٫۹ کیلومتر است و به عنوان بلندترین بلوارهای ایران شناخته می‌شود. پارک هامون نیز با وسعت ۳ هکتار در بلوار ارم قرار دارد.

مهر شهر در جنوب غربی شهر کرج واقع شده است و دارای مساحتی حدود ۶۰۰۰ هکتار می باشد. در گذشته معروف به حسین آباد خالصه وحسین آباد افشار پس از شهریور ۱۳۲۰ بنام حسین آباد مهردشت نامگذاری گردید. و در سال ۱۳۴۱ پس از تقسیم اراضی قسمت غرب بلوار ارم به کشاورزان و قسمت شرق آن به شکل فعلی تفکیک گردید.

مهر شهر از شمال به اتوبان کرج، قزوین و از ضلع شرق به اداره کشاورزی و از ضلع جنوب به تپه های حلقه دره و از غرب به جاده قزلحصار منتهی می گردد.

منطقه ۴ کرج با وسعت ۵۷٫۹۱۵٫۰۰۰ متر مربع و با حوزه خدماتی ۳۷٫۸۳۵٫۰۰۰ متر مربع و حوزه استحفاظی ۲۰٫۰۸۰٫۰۰۰ متر مربع قرار داشته دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.