دلیل رفتن مردم به سمت خرید مسکن در مهرشهر کرج چیست؟

مهرشهر کرج یکی از مکان ها و مناطق زیبا در کلان شهر کرج به حساب می آید که از سال 1379 به بعد با دریافت مجوزهای لازم به یکی از شهرهای استان البرز تبدیل شد که اگر اغراق نباشد یکی از مهمترین و پرطرفدارترین شهرهای استان البزر از نظر سکونت هم به حساب می آید.

مهرشهر کرج

این منطقه یکی از مناطق لوکس و مدرن استان البرز به حساب می آید که از آرامش و امنیتی بسیار خوب برای زندگی به شمار می رود که خیلی از افراد برای اینکه مقداری از شهرهای شلوغ و پر سر و صدا کناره بگیرند مجبور می شوند به این شهر کوچ کنند.

یکی از دلیل هایی که مزید بر علت شده که خیلی از مردم به ناچار به سمت مهرشهر کرج کوچ کنند، افزایش قیمت ملک و مسکن است. با افزایش روز افزون قیمت مسکن به طبع قدرت خرید مردم هم پایین آمده و طبق آمارهای بانک مرکزی خرید و فروش خانه، ملک، ویلا و مسکن در تهران به نسبت فروردین امسال کاهش خیلی زیادی به همراه داشته است.

به فرض مثال یک خانواده دو نفره که هم آقای خانواده و هم خانم خانه هر دو مشغول به کار هستند و کسب درآمد می کنند به طور میانگین بایستی در حدود نصفی از درآمد ماهیانه خودشان را برای اجاره منزل آن هم در کلان شهری مثل تهران خرج کنند و همین دلیلی شده تا مردم به سمت شهرهای کوچک تر مثل مهرشهر کرج حرکت کنند.

راه حل این قضیه چیست؟

مهرشهر

چیزی که کاملاً مشهود است این است که روز به روز در کلان شهری به مانند تهران متراژهای خانه ها کمتر و کمتر و قیمت اجاره ها بیشتر می شود و مردم هم در واقع از این محله به آن محله به دنبال این هستند که یک خانه بزرگتر و به اندازه بودجه خودشان تهیه کنند و خیلی ها در این مسیر به فکر مهاجرت و کوچ کردن به شهرها و حتی استان های دیگر هستند و یکی از این مقصدها، مهرشهر کرج است.

آمارها حاکی از این است که استان البرز به خصوص مهرشهر کرج دریافت کننده بیشترین میزان مهاجرانی است که تهران را به امید پیدا کردن خانه و مسکن مورد نظرشان ترک می کنند و قطعاً این شهر به واسطه آب و هوای خوب، ساختمان ها و همچنین ویلاهای تازه ساز و خوش ساخت، قیمت های مناسب و در نهایت نزدیکی به تهران بهترین مقصد برای مهاجرت خواهد بود.

اما اجازه دهید مقداری در مورد این شهر صحبت کنیم که چرا این محله را تهرانی ها انتخاب می کنند و قیمت ملک و خانه چه اندازه است:

 

آب و هوای مناسب مهرشهر کرج

اشخاصی که قصد خرید ملک و ساختمان و حتی ویلا را در مهرشهر کرج دارند بایستی بدانند که این شهر از آب و هوایی دلنشین و موقعیتی مناسب که در فاصله 10 کیلومتری کرج قرار دارد، برخوردار است. اگر بخواهیم در مورد خیابان های اصلی این شهر صحبت کنیم می توانیم به گل ها، شهرداری و همچنین مهرشهر ارم اشاره کنیم که در اکثر اوقات مردم تهران خیابان شهرداری را برای زندگی و ساکن شدن انتخاب می کنند.

دلیل این کار این است که در خیابان شهرداری مهرشهر کرج خیل عظیمی از درختان سرسبز و بلند قرار دارد که این خیابان 12 کیلومتری را به منطقه ای زیبا تبدیل کرده است. مغازه ها، مراکز خرید و رستوران های زیادی در خیابان قرار دارد و به طبع دسترسی افراد برای خرید را خیلی راحت تر کرده است.

مورد دیگری که در مورد مهرشهر کرج می توان بیان کرد این است که مراکز تفریحی و همچنین مدارس بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام از کیفیت بسیار بالایی هم برخوردار هستند و در کنار این نوع آموزشگاه ها، آموزشگاه هایی غیر انتفاعی زیادی از جمله خوشنویسی، داستان نویسی، کلاس های مکالمه زبان و غیره در مهرشهر کرج وجود دارد و افراد با خیال راحت می توانند به این شهر مهاجرت و در آنجا زندگی کنند.

شاید امکانات این شهر به نسبت تهران و کرج کمتر باشد اما دست کمی از آنها هم ندارد. یکی از این امکانات این است که در این شهر ایستگاه مترو وجود ندارد اما از سرویس های حمل و نقل عمومی از تاکسی گرفته تا اتوبوس در این شهر فراوان است و به واقع هر چیزی که شما لازم داشته باشید در مهرشهر کرج وجود دارد.

آب و هوای مهرشهر برای زندگی چطور است؟

اگر اغراق نباشد یکی از دلیل های اصلی افرادی که از تهران به سمت این شهر مهاجرت می کنند داشتن آب و هوایی مناسب و خنک مهرشهر کرج است که بیراه نیست اگر بگوییم خوش آب و هواترین منطقه البرز همین منطقه است و مهرشهر این آب و هوای خنک و مناسب را مدیون باغ های سیب بسیار بزرگ می داند که در حدود 340 هکتار است و در جنوب غربی این واقع است.

ساختمان های مهرشهر

در مهرشهر کرج دیگر از آن آلودگی های تنفسی و صوتی و سر و صدای ماشین ها خبری نیست و تنها چیزی که مشاهده می کنید آب و هوایی تمیز و خنک برای تنفس است و تنها کافیست که یک بار به این شهر مراجعه کنید تا از خودتان بپرسید که مگر می شود شهری در کنار تهران باشد اما ما از زیبایی و آب و هوای خوب آن خبری نداشته باشیم؟

قطعاً زندگی در مهرشهر کرج با وجود اینکه آلودگی صوتی و تنفسی در آن وجود ندارد یک مکان کاملاً دنج و آرام برای اشخاصی است که عاشق آرامش هستند. اما اگر قصد زندگی دائم و مهاجرت را هم ندارید می توانید با خرید ویلا یا مسکن آخر هفته ها را به این شهر نقل مکان کنید و از آب و هوای آن لذت ببرید.

ساختمان سازی و معماری در مهرشهر کرج چگونه است؟

برخوردار بودن این شهر از ویلاهای قدیمی که به دست معمارهای اروپایی ساخته شده و همچنین ساخته شدن ویلاهای جدید، مهرشهر کرج را به یکی از شهرهایی که دارای معماری بسیار قوی و زیباست مبدل کرده است که عمده این ویلاها در خیابان شهرداری همان خیابانی که تهرانی ها بیشتر در آن سکونت دارند، ساخته شده است.

در گذشته های نه چندان دور مهرشهر یک بافت ویلایی داشت اما به مرور زمان که این شهر به کرج پیوست آپارتمان های زیادی شروع ساخت کردند که چندین طبقه داشت که همه آنها از ظاهری کاملاً شیک و ویلایی برخوردار بودند و یک نکته جالب در مورد ساختمان های مهرشهر کرج می توان بیان کرد این است که هر ملکی که ساخته می شود با ملک بعدی در حدود 3 متر فاصله دارد و این مورد باعث شده تا خانه ها و ویلاهایی که ساخته شده خوش نقش تر و زیباتر به چشم بیایند.

 

بازار مسکن در مهرشهر کرج

ویلاهای مهرشهر کرج

همان طوری که بیان کردیم مهرشهر کرج از آن جمله شهرهای مهاجر پذیری است که افراد خیلی زیادی تمایل به خرید ملک و ساختمان و ویلا و همچنین تمایل به زندگی در آن دارند و یکی از این دلیل ها نزدیک بودن آن به کلان شهر تهران و کرج است و به همین دلیل تمایل به ساخت و ساز آپارتمان و خانه در این شهر رونق زیادی گرفته است.

در اصل همین مهاجران هستند که به خاطر قیمت های پایین تر سعی می کنند در شهرهای کم جمعیت تر و خوش آب و هوا اقدام به خرید ملک و ساختمان کنند و پیش بینی بازار مسکن این است که این مهاجرت ها بیشتر شود و به طبع خیلی ها به سمت مهرشهر کرج برای زندگی کوچ می کنند.

بافت محله های مهرشهر کرج چگونه است؟

شاید از این موضوع آگاه نباشید اما مهرشهر به دست طراحان اروپایی و در زمان رضا شاه ساخته شد و به مرور زمان ساخت و سازهایی که در اینجا رخ داد باعث شده تا مهرشهر کرج به یکی از محله ها و منطقه های ثروتمند تبدیل شود.

قبل از اینکه مهرشهر به کرج بپیوندد بافت آن به صورت ویلایی بود اما بعد از جدا شدن از کرج مجوز ساخت و سازهایی که در این شهر ارائه شد بیشتر از دو طبقه بود و خیلی از خانه های ویلایی تخریب و به جای آن آپارتمان های سه الی پنج طبقه ساخته شد و در حال حاضر هم این روزها آپارتمان های بسیار لوکس و کاملاً مدرن در حال ساخت هستند.

قیمت خانه و مسکن در مهرشهر چه اندازه است؟

بازار مسکن در مهرشهر کرج

سطح قیمت خانه و مسکن و همچنین ویلا در مهرشهر به واسطه اینکه یک شهر مهاجر پذیر است از متری 2 میلیون و هشتصد هزار تومان تا 6 میلیون تومان متغیر است و در کل این تغییرات بستگی به منطقه و محله ای که قرار است در آن منزل خریداری کنید، قدمت خانه، نوع خانه از ویلایی گرفته تا آپارتمان، متراژ خانه، تعداد طبقات، فاز چندم بودن و غیره بستگی دارد.

در زیر جدولی از نرخ قیمتی خانه هایی که در مهرشهر کرج و همچنین 45 متری گلهشر وجود دارد را مشاهده می کنید.

آدرس متراژ (متری) سال ساخت طبقه اتاق خواب قیمت متری

(تومان)

قیمت کلی

(تومان)

کرج مهرشهر 205 2 2 3 5,850,000 1,200,000,000
کرج مهرشهر 185 4 1 3 4.300.000 800,000,000
کرج مهرشهر 115 نوساز 2 2 2,800,000 322,000,000
کرج مهرشهر 110 3 1 2 2,800,000 308,000,000
45 متری گلشهر 160 8 3 3 2,250,000 360,000,000
45 متری گلشهر 123 نوساز 4 2 1.350.000 148,500,000
45 متری گلشهر 90 6 1 2 1,000,000 90,000,000

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.