مهرشهر کرج بهترین مکان جهت سکونت

بافت محله مهرشهر

مهرشهر کرج در زمان رضا شاه به دست طراحان اروپایی ساخته شد و پس از رونق ساخت و سازهای ویلایی این محله تبدیل به محله ای برای سکونت ثروتمندان تبدیل شد. به طور کلی خانه های مهرشهر تا پیش از پیوستن به شهر کرج دارای غالبا ویلایی بودند، اما پس از پیوستن به شهر کرج مجوز ساخت و سازهای بیش از دو طبقه نیز در این منطقه داده شد و بسیاری از این خانه های ویلایی تخریب شدند و جای آن ها را آپارتمان های سه طبقه گرفته اند، با این وجود امروزه آپارتمان های لوکس و مدرن، این منطقه هنوز بافت ویلایی همراه با معماری های خاص خود را حفظ کرده اند. بلوار شهرداری یکی از خیابان های لوکس و زیبای مهرشهر کرج است که یکی از پرترددترین مناطق مهرشهر به حساب می آید، همچنین فازهای یک تا سه مهرشهر یکی از گران ترین و دیدنی ترین مناطق کرج است.

دسترسي ها و خيابان هاي مهم اين محله

مهرشهر کرج بدلیل وسعت بسیار بالا خیابان ها و بلوار های بزرگی دارد، مهمترین بلوار مهرشهر بلوار ارم است که 12 کیلومتر طول دارد. این بلوار در همان ابتدای ورود به محله مهرشهر قرار دارد و از شمال و جنوب این منطقه را به هم وصل کرده است. همچنین شمال این بلوار منطقه 4 و جنوب آن منطقه 12 شهرداری کرج محسوب می شود. شرق این بلوار، بلوار شهرداری یا چهارباندی منطقه زیبا و مجلل قرار دارد و سمت چپ آن خیابان هایی از جمله خیابان های آزادی ،ولیعصر،امیرکبیر و … قرار دارد. بلوار شهرداری که بخش مرفه نشین مهرشهر محسوب می شود بلوار اصلی این منطقه است و از فضای سرسبز و درختان بسیاری برخوردار هست. در شمال بلوار شهرداری باغ سیب بزرگ و قدیمی قرار دارد که با مساحت 350 هکتار یکی از باغ های مهم استان البرز و یکی از دلایل تمیزی هوای این منطقه محسوب می شود . از دیگر خیابان های مهرشهر بلوار دانش می باشد که بلوار ارم را به بلوار شهرداری متصل می کند.

برای یادگیری هنر طراحی و نقاشی آموزشگاهایی از قبیل: آتلیه نقاشی نوین، هنرکده هفت رنگ، آموزشگاه طراحی و نقاشی مینیاتور و …. وجود دارد. همچنین برای یادگیری فیلنامه نویسی و داستان نویسی می توان به آموزشگاه شهناز روستایی اشاره کرد که در این زمینه بسبار نام آور است. موسسه آموزشی فارابی واقع در بلوار شهرداری یکی دیگر از مراکز آموزشی مهرشهر به حساب می آید.

مراکز خرید و سینما در مهرشهر

یکی از مراکز خرید لوکس مهرشهر کرج مرکز خرید رویال است که ساختمانی شیک و دارای 3 طبقه تجاری و 85 واحد می باشد و در آن صنف های طلا و جواهر،بازی های رایانه ای و موبایل مشغول به فعالیت هستند. این مجتمع در مهرشهر بلوار مسیح پاکدل قرار دارد. یکی دیگر از مراکز خرید این منطقه مرکز خرید مبنا است که 2 طبقه و 50 واحد تجاری دارد که این واحد ها با داشتن انواع صنف ها اکثر نیازهای خانواده های ساکن این منطقه را برطرف می کند. علاوه بر پوشاک و کیف و کفش صنف های همچون وسایل ورزشی، آلات موسیقی،پت شاپ،کحصولات فرهنگی و …. موجود است.

مجتمع تجاری پارس، مرکز خریدی با 1 طبقه و 30 واحد تجاری واقع در بلوار شهرداری مهرشهر نیز فقط به صنف های هنری و آلات موسیقی پرداخته است. ساکنین مهرشهر برای تهیه میوه و خرید روزانه خود می توانند به بازار روز میوه وتره بار مهرشهر واقع در بلوار ارم مراجعه می کنند.یکی از شعبه های فروشگاه رفاه نیز در مهرشهر بلوار ارم قرار دارد، ناگفته نماند که در این منطقه مراکز خرید و فروشگاه های زیادی قرار دارد که می توانید به آنها مراجعه کنید و به سادگی نیازهای روزانه ی خود را برآورده کنید.

مراکز درمانی معتبر

در این منطقه بیمارستان و کلینیک های بسیاری وجود دارد که ساکنین برای رفع نیاز های درمانی خود می توانند به آنها مراجعه کنند:
بیمارستان ثارالله در حسین آباد،بیمارستان ارم در بلوار ارم، کلینیک جامع در فاز 4 مهرشهر،دی کلینیک تخصصی شهید محمد حاجی زاده در بلوار گلها، درمانگاه میلاد اندیشه در حسین آباد، درمانگاه حسن زاده ابتدای بلوار ارم. همچنین مهرشهر داروخانه هایی از جمله داروخانه مرکزی مهرشهر در بلوار ارم، داروخانه دکتر سعادت در حسین آباد، داروخانه پارس در فاز 4 مهرشهر، داروخانه البرزنو در بلوار شهرداری، داروخانه ایمان ابتدای بلوار ارم و … را دارا است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.